spot_img
बिहिबार, साउन १०, २०८१
बिहिबार, साउन १०, २०८१
- Advertisement -spot_imgspot_img
समाचारनिर्वाचन खर्च नबुझाउनेलाई जरिवाना तिराउने आयोगको निर्णय...

निर्वाचन खर्च नबुझाउनेलाई जरिवाना तिराउने आयोगको निर्णय कार्यान्वयन नगर्न सर्वोच्चको अन्तरिम आदेश 

मिथिलाञ्चल  टाईमस डेस्क 

काठमाडौं । स्थानीय तहको निर्वाचनमा तोकिएको समयमा निर्वाचन खर्च विवरण नबुझाएका, पछि बूझाएका र बुझाउँदै नबुझाएका जनप्रतिनिधिलाई ६ महिनाभित्र जरिवाना तिर्न निर्वाचन आयोगले गरेको निर्णय कार्यान्वयन नगर्न सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम आदेश जारी गरेको छ ।

- Advertisement -

काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाह (बालेन)को निवेदनमा सर्बोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले वुधबार उक्त आदेश जारी गरेको हो । निर्वाचन आयोगले गत साउन ३१ गते एक लाख २३ हजार ६२४ जनालाई जरिवाना गर्दै ६ महिना भित्र बुझाउन निर्देशन दिएको थियो। निर्धारित जरिवाना नबुझाउने उम्मेदवारले  ६  वर्ष सम्म निर्वाचनमा लड्न नपाउने र निर्वाचित उम्मेदवारको निर्वाचन संवत्: बदर हुने  व्यवस्था रहेको छ ।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

सम्बन्धित खबर

spot_img
spot_img

ताजा समाचार