spot_img
आइतबार, बैशाख २, २०८१
आइतबार, बैशाख २, २०८१
- Advertisement -spot_imgspot_img
समाचारअन्तर्राष्ट्रिय‘काेराेना सङ्क्रमण फेरि बढ्न थाल्याे, परीक्षण घटाएर सङ्ख्या कम...

‘काेराेना सङ्क्रमण फेरि बढ्न थाल्याे, परीक्षण घटाएर सङ्ख्या कम देखाउनु झनै खतरनाक’

काेभिड १९ (कोरोना भाइरस) को सङ्क्रमण दर फेरि बढ्न थालेको भन्दै विश्व स्वास्थ्य सङ्गठन (डब्ल्यूएचओ) ले सतर्क रहन आग्रह गरेको छ ।

विश्वका कतिपय देशमा सङ्क्रमण दर बढ्न थालेको भन्दै सङ्गठनले कोरोना भाइरसप्रति सजग भनेको हो । एक महिना जति कोरोना सङ्क्रमण दरमा  कमी आएको भए पनि पछिल्लो हप्ता केही देशमा फेरि बढ्न थालेको छ ।

- Advertisement -

सङ्गठनका प्रमुख डा. टेड्रोस अदानोम गेब्रिएसएसले कतिपय देशमा परीक्षण कम भएकाले कोरोना सङ्क्रमितको सङ्ख्या पनि कम देखिएको हुन सक्ने भएकाले त्यो झन् घातक हुन सक्ने बताउनुभयो । सङ्गठनका अनुसार कतिपय देशमा खोपबारे गलत सूचना फैलाएर र कतिपय देशमा पहुँच नपुगेकाले कोरोनाको थप जोखिम बढ्दै गएको छ ।

 

- Advertisement -

पछिल्लो हप्ताको तुलनामा विश्वमा कोरोनाको नयाँ सङ्क्रमण दर आठ प्रतिशतले बढेको छ । गएको ७ देखि १३ मार्चको अवधिमा मात्र विश्वमा ४३ हजार जनाको कोरोनाका कारण ज्यान गइसकेको छ । एक करोड १० लाख नयाँ सङ्क्रमित थपिएका छन् ।

पछिल्लो समय चीन र दक्षिण कोरियामा कोरोनाको सङ्क्रमण धेरै देखिएको छ । यी देशमा २५ देखि २७ प्रतिशतले  सङ्क्रमित बढेका छन् ।  यस्तै अफ्रिकामा १२ प्रतिशतले नयाँ सङ्क्रमित थपिएका छन् । यस्तै पछिल्लो समय अस्ट्रिया, जर्मनी, स्विट्जरल्यान्ड, नेदरल्यान्ड्स र बेलायतलगायतका देशमा पनि कोरोना सङ्क्रमितको सङ्ख्या बढ्दै गएको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

सम्बन्धित खबर

spot_img
spot_img

ताजा समाचार